57th & 9th

Jun
23
2017
Prague, CZ
Metronome Festival
Share

Sting hrál hit za hitem, civilne a poctive...

 

V pátek vystoupil na pražském Výstavišti britský zpevák a multiinstrumentalista Sting. Zanechal ten nejlepší dojem a na konci slíbil, že se brzy uvidíme znovu.

 

Jako zkušený harcovník Sting dobre ví, že koncert delají hity, nikoliv nové písne, a také ho založil na materiálu z osmdesátých a devadesátých let. Letitá klasika Synchronicity II byla pro otevrení show a rozhýbání lidí ideální. Není to nejslavnejší hit, který se schovává na konec, ale je to písen rychlá, srozumitelná, se silnou melodií.

 

Následovala skvelá If I Ever Lose My Faith in You s velmi silným refrénem, který donutil fanoušky zpívat se Stingem. Spirits in the Material World, jazzová Englishman in New York ci Every Little Thing She Does Is Magic jen potvrdily, že nic jiného než hity Sting servírovat neumí.

 

Pres Walking on the Moon, So Lonely ci Desert Rose se propracoval ke „zlatému fondu“ v podoby balady Roxanne, kterou originálne obohatil funky intermezzem, jenž prirozene prešlo do coververze soulové klasiky Aint No Sunshine. Sting tak nehrál otrocky jako z desky, ale na druhou stranu jamování vždy vcas utnul, aby publikum neunavoval. Kapela se nepredvádela, hrála presne a v podstate skromne.

 

Vyniknout mel Stinguv zpev a to se také stalo. Hlasove sebejistý zpevák si užíval každou noticku, bezchybne intonoval a vyzaroval obycejnu muzikantskou radost.

 

Zvuk se vyhnul prervanosti, na pomery rockových koncertu byl vlastne intimní a velmi cistý. Stejne tak efekty, které se omezily na pár svetel a dve obycejné obrazovky po stranách. Jakoby Sting vzkazoval, že má tak silný repertoár, že nemusí delat opicky.

 

Prídavek s Every Breath You Take a Fragile mu dal zapravdu.

 

(c) Novinky

Comments
0

PHOTOS

img
img
img
img